Koupě chaty je stejně náročný proces jako pořízení bytu. Jak se vyhnout rizikům a zbytečným starostem?


23. ledna 2023 | Autor: admin

Ještě před pandemií byla poptávka po rekreačních objektech na vzestupu, koronavirus tento trend jen akceleroval. Venkovská sídla jsou populárnější tím více, čím jsou naše možnosti volnočasového vyžití omezené. To se odráží i v tržní ceně a rozmanitosti nabídky – v tomhle ohledu platí pro výběr občasného sídla stejná pravidla jako u pořizování kterékoli jiné nemovitosti. Výběr a starosti s posuzováním technického stavu i právních náležitostí jsou zdlouhavé a skýtají rizika – i to je důvodem, proč na popularitě nabývají ekologicky šetrné mobilní chaty z kontejnerů, které můžete pohodlně a bez starostí získat do několika týdnů.

Mohlo by se zdát, že je na trhu velké množství chat a chalup k prodeji, ale podobně jako u jiných nemovitostí, i tady poptávka dlouhodobě převyšuje nabídku. Jezdit se rekreovat do vlastního není pouhou nostalgickou vzpomínkou na socialistickou éru, ale trend, který se v posledních letech uplatňuje naplno. Kdo chatu či chalupu nezdědil po rodičích, se začíná rozhlížet a shánět na vlastní pěst. A právě tehdy většinou dospívá k poznání, že to není vůbec lehké. 

Proto jsme se začali věnovat přestavbě lodních kontejnerů na rekreační objekty. Nikdo nechce čekat dlouho na realizaci svých snů a pouštět se do složitého procesu, ať už kupování, nebo vlastní stavby. Jen vybrat vhodné materiály, design, řešit projekt a dodavatele, neustále se o něčem rozhodovat a řešit vzniklé komplikace stojí spoustu času a je to anabáze, kterou se chce málokomu podstupovat. Proto my vyrábíme několik variant rodinných chat, které se liší velikostí. Stačí si vybrat jednu z nich a my vám ji do tří týdnů vyrobíme a přivezeme na váš pozemek. Rekreaci ve svém si tak budete moci užít ještě toto léto. 

Vybavení interiéru kontejnerové chatky

Standardně se naše chatky dodávají s vnitřními rozvody vody, odpadů a elektřiny. To znamená, že je možné chatu užívat prakticky ihned. Každá z nich má v základním provedení plastová okna s izolačním trojsklem. Na designu interiéru jsme spolupracovali s přední interiérovou designérkou Anke Glut, která navrhla provedení v čistém, minimalistickém a promyšleném duchu. Chatka je vymalována do bílé barvy a designově funguje sama o sobě, ale je možné si ji dotvořit podle vlastních představ.

Interiér obsahuje kuchyňskou linku s dřezem, pákovou baterií a osvětlením. Samozřejmostí je i sociální zařízení v podobě koupelny se sprchovým koutem, umyvadlem a WC. Podlaha je vyrobena z kvalitního PVC s nášlapnou vrstvou určenou do průmyslových objektů. Interiérové dveře se zasouvají do pouzdra. Nechybějí ani krbová kamna i s komínem pro romantické večery u praskajícího ohně.


map embed