Kontejnerová chata jako skvělá investice


23. ledna 2023 | Autor: admin

Česká republika patří mezi země s největší hustotou rekreačních chat v Evropě. To skvěle vypovídá o tom, že chalupářství a chatařství je ryze českou kvalitou. Zájem o pronájem chaty stále roste a dle průzkumů realitních kanceláří se po nabídkách vždy jen zapráší. I přes to, že v Česku nalezneme nespočet rekreačních stavení, stále jich není dostatek. Situace se tedy řeší stavbou nových modernějších chat na pozemku, který byl třeba v minulosti již dávno pro rekreaci používán.

Vše nasvědčuje tomu, že pořídit si chatu a poté ji rekreačně pronajímat, může vynést až několikanásobek vložených peněz. Lidé ale prahnou po něčem novém, neokoukaném, po něčem, co má obrovský šmrnc a noblesu. Tuto představu do puntíku splňují kontejnerové chaty, které pro vás vyrábíme. Investovat tedy právě do našich mobilních chat, je více než příhodná doba. S rostoucí poptávkou po alternativním bydlení se bude kontejnerová chata pronajímat úplně sama. Tím, že vlastníte něco originálního, obvykle přitáhnete pozornost i zahraničních nájemníků. Ti se určitě na místo budou pravidelně vracet a za vyšší standard si rádi připlatí. Investici lze také diverzifikovat – můžete vlastnit chatu na více místech. Tím se vyhnete hrozby plynoucí ze znemožnění ubytování v konkrétním místě, jasným příkladem je zde třeba lokalita s velkým nárůstkem případů COVID.

Vstupní částka bude nižší, než kdybyste ji investovali do koupi bytu. Ceny bytů totiž rapidně rostou a do budoucna má situace podobný výhled. Plně vybavená kontejnerová chata se dá pořídit až za polovinu částky, za kterou se dá na realitním trhu pořídit hezký byt. Velkou roli hraje také lokalita. V tomto máte volné ruce. Výběr pozemku totiž záleží pouze na vás. Tímto bydlení vdechnete ještě více individuality. Pokud by se ale situace obrátila a poptávky po rekreacích by klesaly, riziko ztráty financí je minimalizováno tím, že se chata dá kdykoliv prodat. Ponechat si můžete jen pozemek, či vzít chatu s sebou a změnit pouze lokalitu pozemku.

Velkou zodpovědností ve světě nemovitostí je příprava smluv, přepis energií na nájemníka, ale i samotný výběr vhodné nájemní osoby. U pronájmu chaty tyto formality generující stres zčásti odpadnou. Příprava smluv je bez starostí – můžete si již hotovou smlouvu stáhnout z internetu a poupravit podle reality, kterou vlastníte. Vyhnete se i „konkurzům“ na nájemníka apod. Pokud mluvíme o moderním bydlení, myslíme to naprosto doslova. V rámci chytrých technologií máte veškerou správu vaší chaty v mobilu. Vy řídíte náklady, diagnostikujete závady a nemusíte ani fyzicky předávat klíče. Vaše pohodlí je u nás na prvním místě! K pronájmu je možné využít také platforem Airbnb, či Booking.

Obrovskou výhodou je také zázemí, které můžete v rámci této koupi vytvořit. Nemusíte si pohrávat pouze s vidinou vydělaných peněz a pronájmu cizím lidem. Mimo sezónu tuto chatu můžete obývat vy sami. V tyhle chvíle vkládáte do místa také kus velké lásky, která z místa doslova čiší. Působí pak jako magnet, protože vy sami milujete, co nabízíte.

Věděli jste, že naše chaty vám mohou generovat výnos až 36,44 %?

…aneb matematika v praxi:  

Cena chaty bez DPH 599 000 Kč
Hrubá investice celkem: 999 000 Kč
Roční výnos: 1 000 Kč/noc, obsazenost 100 %, celkem 364 000 Kč
Výpočet: cena investice/roční výnos: 999 000Kč/364 000 Kč = 2,7 let
Investice 999000Kč, výnos 364000Kč/rok
Výpočet: roční výnos/vstupní investice * 100
364 000 Kč / 999 000 Kč = 36,4 % p.a.

Po umoření investice zůstává hrubý výnos čistě v rukách investora, cca za 3 roky je investice vyrovnána.​​​​​
​​Kontaktujte nás pro bližší informace.
Tomáš Litavský
777 070 773
litavsky@vyrabimechaty.cz


map embed